witaminac.eu

Ziomek 03.02.2021

palenie w domu

  • palenie w domu
  • Dym tytoniowy jest szkodliwy

Według Światowej Organizacji Zdrowia dym tytoniowy jest szkodliwy dla zdrowia, ponieważ może powodować raka, choroby układu krążenia, zawał serca i choroby układu oddechowego.

Dym tytoniowy jest również rakotwórczy. Badania naukowe wykazały, że dym tytoniowy jest 200 razy bardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka niż tlenek węgla, który jest emitowany przez spaliny z tradycyjnych, palących się wyrobów tytoniowych. Palenie w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak sklepy, miejsca, w których nie ma wentylacji budynku lub gdzie można palić na otwartej przestrzeni, nie zwiększa ryzyka wystąpienia tych chorób. W rezultacie może być nawet za niskie, abyśmy nie przyczynili się do rozwoju raka.

Możliwe, że dym tytoniowy jest obecny w atmosferze lub w naszym oddechu

Dym tytoniowy jest wydychany poprzez wdychanie, połknięcie i wydychany przez płuca. Ciało ludzkie wytwarza około 25 procent dymu, a pozostałe 50 procent pochodzi z płuc. Jednak dym nie musi być zaliczany do tej kategorii i za chwilę okaże się, że nie jest dla nas odpowiedni.

Oprócz ryzyka zachorowania na raka dym tytoniowy ma również poważny wpływ na zdrowie. Po pierwsze, dym tytoniowy zawiera substancję smolistą, która jest wysoce rakotwórcza i rakotwórcza do pewnego stopnia, że ​​może faktycznie zabić. Płuca są szczególnie wrażliwe na taki dym tytoniowy. Z dymu tytoniowego trzeba wyleczyć nie tylko płuca, ale także całe ciało.

Palenia tytoniu powinny unikać dzieci i osoby uczulone na dym tytoniowy

Nadmierny dym tytoniowy podrażnia wrażliwy i centralny układ nerwowy całego ciała. Jest również niebezpieczny w ciąży i podczas porodu, kiedy może wydzielać się nadmierna ilość oparów. Również dym tytoniowy może służyć zwierzętom jako źródło pożywienia. Zapobieganie takim stanom może być bardzo trudne.

Nie zaleca się palenia papierosów w pomieszczeniach, nawet jeśli mamy okno, przez które możemy patrzeć na zewnątrz z okna, zwłaszcza gdy palenie jest zabronione. Jedyną zaletą tych urządzeń jest unikanie dymu tytoniowego, który przedostaje się do pomieszczenia i po krótkiej chwili, także z zewnątrz, przedostaje się do organizmu, gdzie można zaostrzyć chorobę. Trudno też palić na zewnątrz ze względu na całą niepotrzebną i bardzo dużą wilgotność powietrza.

Tagi: dymuszkodliwy wpływ narkotyków na organizm, szkodliwy cukier, szkodliwy margonem, szkodliwy czynnik biologiczny dzielimy na, szkodliwy wpływ alkoholu, szkodliwy poziom hałasu,